Vegye fel és bővítse vállalkozását a lézeres hegesztéssel

Mi a lézeres hegesztés?Lézeres hegesztés vs ívhegesztés?Tud lézerrel hegeszteni alumíniumot (és rozsdamentes acélt)?Keresi az Önnek megfelelő eladó lézerhegesztőt?Ebből a cikkből megtudhatja, hogy miért jobb a kézi lézerhegesztő különféle alkalmazásokhoz, és mi a további bónusza az Ön vállalkozása számára, egy részletes anyaglistával, amely segít a döntéshozatalban.

Új a lézeres berendezések világában vagy tapasztalt lézergép-használó, és kétségei vannak a következő vásárlásával vagy frissítésével kapcsolatban?Nem kell többé aggódnia, mert a Mimowork Laser hátat kapott, több mint 20 éves lézeres tapasztalattal állunk rendelkezésére kérdéseivel, és készséggel állunk rendelkezésére.

kézi lézeres hegesztési művelet

Mi az a lézeres hegesztés?

A kézi szálas lézerhegesztő fúziós hegesztéssel hat az anyagra.A lézersugárból származó koncentrált és hatalmas hő hatására a részfém megolvad, vagy akár elpárolog, és a fém lehűlése és megszilárdulása után összekapcsolja a másik fémmel a hegesztési kötést.

Tudtad?

A kézi lézerhegesztő jobb, mint a hagyományos ívhegesztő, és itt van az ok.

A hagyományos ívhegesztővel összehasonlítva a lézerhegesztő a következőket kínálja:

Alsóenergia fogyasztás
MinimálisHő által érintett terület
Alig vagy nemAz anyag deformációja
Állítható és finomhegesztési pont
Tisztahegesztési éllelnincs továbbifeldolgozás szükséges
Rövidebbhegesztési idő -2-től 10-igalkalommal gyorsabban
• Ir-sugárzás fényt bocsát kinincs bántódás
• Környezetvédelembarátság

kézi-lézer-hegesztő-szerkezetek

A kézi lézerhegesztőgép főbb jellemzői:

Biztonságosabb

A lézeres hegesztés általánosan használt védőgázai elsősorban az N2, Ar és He.Fizikai és kémiai tulajdonságaik eltérőek, így a hegesztési varratokra gyakorolt ​​hatásuk is eltérő.

Megközelíthetőség

A kézi hegesztőrendszer kompakt lézerhegesztővel van felszerelve, amely kompromisszumok nélküli kényelmet és rugalmasságot biztosít, a hegesztés könnyen elvégezhető, és a hegesztési teljesítmény a csúcson van.

Költséghatékony

A terepi kezelők által végzett vizsgálatok szerint egy kézi lézerhegesztőgép értéke kétszerese egy hagyományos hegesztőgép-kezelő költségének.

Alkalmazkodóképesség

A lézeres hegesztő kézi készülék egyszerűen kezelhető, könnyen hegeszthet rozsdamentes acéllemezt, vaslemezt, horganyzott lemezt és egyéb fémanyagokat.

Haladás

A Handheld Laser Welder megszületése jelentős technológiai fejlesztés, és kegyetlen kezdete annak, hogy a hagyományos lézeres hegesztési megoldásokat, mint az argon ívhegesztés, az elektromos hegesztés és így tovább a modern lézerhegesztési megoldások váltsák fel.

A lézeres hegesztéshez általánosan használt anyagok – Jellemzők és tippek:

Ez a lézeres hegesztéshez általánosan használt anyagok listája, valamint az anyagok általános jellemzői és jellemzői, valamint néhány tipp a jobb hegesztési eredmények eléréséhez.

Rozsdamentes acél

A rozsdamentes acél hőtágulási együtthatója magas, ezért a rozsdamentes acél munkadarab könnyen túlhevül a hagyományos hegesztési megoldásokkal végzett hegesztés során, ennél az anyagnál nagyobb a hőterhelési terület a normálnál, így komoly deformációs problémákhoz vezet.A kézi lézeres hegesztőgép használata azonban számos problémát megold, mivel a teljes hegesztési folyamat során alacsony a keletkező hő, amihez társul az a tény, hogy a rozsdamentes acél viszonylag alacsony hővezető képességgel, magas energiaelnyelő képességgel és olvasztási hatékonysággal rendelkezik.Gyönyörűen kialakított, sima varrat a hegesztés után könnyedén készíthető.

Szénacél

A kézi lézerhegesztő közvetlenül használható közönséges szénacélon, az eredmény a rozsdamentes acél lézerhegesztéséhez hasonlítható, miközben a szénacél hőhatása még kisebb, de a hegesztési folyamat során a maradék hőmérséklet viszonylag magas, így továbbra is szükséges a munkadarab hegesztés előtti előmelegítése, hegesztés utáni hőmegőrzéssel, hogy elkerülje a feszültséget a repedések elkerülése érdekében.

Alumínium és alumíniumötvözetek

Az alumínium és az alumíniumötvözet erősen fényvisszaverő anyagok, és porozitási problémák léphetnek fel a hegesztési helyen vagy a munkadarab gyökerében.A korábbi több fémanyaghoz képest az alumínium és az alumíniumötvözet magasabb követelményeket támaszt a berendezés paramétereinek beállításával szemben, de amíg a kiválasztott hegesztési paraméterek megfelelőek, addig az alapfém egyenértékű mechanikai tulajdonságaival rendelkező hegesztést kaphat.

Réz és rézötvözetek

Ha hagyományos hegesztési megoldást használnak, a rézanyagot általában felmelegítik a hegesztési folyamat során, hogy elősegítsék a hegesztést az anyag magas hővezető képessége miatt, következésképpen ez a tulajdonság nem teljes hegesztést, részleges összeolvadást és egyéb nemkívánatos eredményeket eredményezhet a hegesztés során.Éppen ellenkezőleg, a kézi lézerhegesztőgép közvetlenül használható réz és rézötvözetek hegesztésére, a lézerhegesztő extrém energiakoncentrációs képességének és gyors hegesztési sebességének köszönhetően.

Die Steel

A kézi lézeres hegesztőgép különféle típusú présacél hegesztésére használható, és a hegesztési hatás mindig kielégítő.

Ajánlott kézi lézerhegesztőnk:

A lézerteljesítmény és az anyag vastagsága

Lézerhegesztő – Munkakörnyezet

◾ A munkakörnyezet hőmérsékleti tartománya: 15-35 ℃

◾ A munkakörnyezet páratartalmi tartománya: < 70% Nincs páralecsapódás

◾ Hűtés: vízhűtő szükséges a lézeres hőleadó alkatrészek hőelvezető funkciója miatt, amely biztosítja a lézeres hegesztőgép megfelelő működését.

(Részletes használati és útmutató a vízhűtőről, ellenőrizheti:Fagyálló intézkedések a CO2 lézerrendszerhez)

Szeretne többet tudni a lézerhegesztőkről?

Feladás időpontja: 2022. december 09

Küldje el nekünk üzenetét:

Írja ide üzenetét és küldje el nekünk