Ласерски маркер GALVO

Ласерски маркер GALVO

MIMOWORK ИНТЕЛЕГЕНТЕН МЕТОД НА СЕЧЕЊЕ ЗА ПРОИЗВОДИТЕЛИ

Ласерски маркер GALVO

Ултра брзе алтернативниот збор на Галво ласерски маркер.Насочувајќи го ласерскиот зрак низ огледалото на погонот на моторот, ласерската машина Galvo открива екстремно високи брзини со голема прецизност и повторливост.Ласерскиот маркер MimoWork Galvo може да ја достигне областа за ласерско обележување и гравирање од 200mm * 200mm до 1600mm * 1600mm.

Најпопуларните модели на ласерски маркери GALVO

CO2 GALVO ласерски маркер 40

Максималниот поглед на GALVO на овој ласерски систем може да достигне 400 mm * 400 mm.Главата GALVO може да се прилагоди вертикално за да постигнете различни големини на ласерски зраци според големината на вашиот материјал.Дури и во максимална работна површина, можете да добиете најдобар ласерски зрак до 0,15 mm за најдобри перформанси на сечењето.

Работна површина (Ш * L): 400 mm * 400 mm (15,7” * 15,7”)

Ласерска моќност: 180W/250W/500W

CE-сертификуван-02

CE сертификат

CO2 GALVO ласерски маркер 80

GALVO Laser Marker 80 со целосно затворен дизајн е дефинитивно вашиот совршен избор за индустриско ласерско обележување.Благодарение на неговиот максимален поглед GALVO 800mm * 800mm, тој е идеален за обележување, сечење и перфорирање на кожа, хартиена картичка, винил за пренос на топлина или кое било друго големо парче материјал.Динамичниот проширувач на зракот MimoWork може автоматски да ја контролира фокусната точка за да постигне најдобри перформанси и да ја зајакне цврстината на ефектот на обележување.Целосно затворениот дизајн ви обезбедува работно место без прашина и го подобрува нивото на безбедност под ласер со голема моќност.

Работна површина (Ш * L): 800 mm * 800 mm (31,4” * 31,4”)

Ласерска моќност: 250W/500W

CE-сертификуван-02

CE сертификат

Машина за обележување со ласерски влакна

Користи ласерски зраци за да направи трајни траги на површината на различни материјали.Со испарување или согорување на површината на материјалот со светлосна енергија, подлабокиот слој открива, тогаш можете да добиете ефект на резба на вашите производи.Без разлика дали се сложени шаблонот, текстот, бар-кодот или другите графики, MimoWork Fiber Laser Marking Machine може да ги вреже на вашите производи за да ги задоволи вашите потреби за прилагодување.

Работна површина (Ш * L): 110 mm * 110 mm / 210 mm * 210 mm / 300 mm * 300 mm

Ласерска моќност: 20W/30W/50W

CE-сертификуван-02

CE сертификат

Рачна машина за обележување со ласерски влакна

Рачната машина за обележување со ласерски влакна MimoWork е онаа со најлесното држење на пазарот.Благодарение на неговиот моќен систем за напојување 24V за литиумски батерии што се полнат, машината може постојано да работи 6-8 часа.Неверојатна способност за крстарење и без кабел или жица, што ве спречува да се грижите за ненадејното исклучување на машината.Неговиот пренослив дизајн и разноврсност ви овозможуваат совршено да означите на големи, тешки работни парчиња кои лесно се преместуваат.

Работна површина (Ш * L): 80 mm * 80 mm (3,1” * 3,1”)

Ласерска моќност: 20W

CE-сертификуван-02

CE сертификат

Ние сме вашиот специјализиран ласерски партнер!
Било какви прашања за тоа како да изберете соодветен галво ласерски гравер


Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја