Вашиот доверлив добавувач на ласерски секачи, професионални ласерски решенија
научи повеќе

MimoWork
ЛасерскиСистеми

MimoWork е специјализиран за дизајнирање на ласерски решенија за сечење метални и неметални материјали, гравирање, обележување, заварување и чистење во областа на дигитално печатење, рекламирање, автомобилизам и авијација, мода и облека, метална апликација итн.

Ние нудиме прилагодени и специјализирани ласерски машини за различни барања за оптимизирање и надградба на работењето и производството на нашите клиенти.

 • за нас

ИстражуваЛасерскиМожности

 • Материјали
 • Апликации

Тимот на MimoWork Service секогаш ги става потребите на нашите клиенти над нашите, од почетната фаза на тестирање на материјалот до стартувањето на ласерскиот систем.

Веќе 20 години, MimoWork е посветен на притисокот
границите на ласерската технологија со нов бизнис
идеи.

Мимоувиди

 • Божиќна декорација од филц со ласерско сечење и гравирање

  Божиќни украси од филц: Ласерско сечење и гравирање Божиќ доаѓа!Покрај тоа што ќе ја напишете „All I Want for Christmas Is You“, зошто да не набавите божиќни украси со ласерско сечење и гравирање за да ви влее...

 • Винил со ласерско сечење - уште неколку работи

  Винил со ласерско сечење: уште неколку работи Винил со ласерско сечење: забавни факти Винил за пренос на топлина (HTV) е фасцинантен материјал кој се користи за различни креативни и практични апликации. Без разлика дали сте...

ласерскизнаење

 • Како работи ласерот за CO2?

  Во областа на модерната технологија, CO2 ласерот е извонредна и разновидна алатка, оставајќи неизбришлив белег во различни индустрии.Од прецизно сечење во производството до сложено гравирање во уметноста, апликацијата на CO2 ласерот...

 • Прекрасна хартија за ласерско сечење - огромен пазар по сопствена желба!

  Никој не сака сложени и прекрасни занаети од хартија, ха?Како што се покани за свадби, пакети за подароци, 3D моделирање, кинеско сечење хартија, итн. Уметноста за дизајнирање на хартија приспособена е целосно тренд и огромен потенцијален пазар.Но, очигледно, ману...

Откријте ласерска технологија со MimoWork

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја