Тестирање на материјали - MimoWork
Тестирање на материјали

Тестирање на материјали

Откријте го вашиот материјал со MimoWork

Материјалот е она на што треба да посветите најмногу внимание.Ласерската способност на повеќето материјали можете да ја најдете во нашатаБиблиотека за материјали.Но, ако имате посебен вид материјал и не сте сигурни како би биле перформансите на ласерот, MimoWork е тука да ви помогне.Ние работиме заедно со властите за да одговориме, тестираме или потврдиме за ласерската способност на вашиот материјал на ласерската опрема MimoWork и ви даваме професионални предлози за ласерски машини.

 

1

Пред да побарате, треба да се подготвите

• Информации за вашата ласерска машина.Ако веќе имате, би сакале да ги знаеме моделот на машината, конфигурацијата и параметарот за да провериме дали одговара на вашиот иден бизнис план.

• Детали за материјалот што сакате да го обработите.Името на материјалот (како што се Polywood, Cordura®).Ширината, должината и дебелината на вашиот материјал.Што сакате да прави ласерот, гравирање, сечење или перфорирање?Најголемиот формат што ќе го обработите.Ни требаат вашите податоци што е можно поконкретни.

 

 

Што да очекуваме откако ќе ни ги испратите вашите материјали

• Извештај за изводливоста на ласерот, квалитетот на сечењето итн

• Совети за поставки за брзина на обработка, моќност и други параметри

• Видео од обработката по оптимизацијата и прилагодувањето

• Препорака за модели и опции за ласерски машини за да ги задоволат вашите понатамошни барања

ТЕСТ: Некои примери на материјали за ласерско сечење

Различни лепенки за ласерско сечење (кожна лепенка, етикета, диаглетичар, велкро)

Ткаенини за сублимација со ласерско сечење (хеланки, знаме, спортска облека)

Ултра-ефикасност: Ткаенина за ласерско сечење со шест глави

Сечење со голема моќност: Дебел акрилик со ласерско сечење

Ласерски исечени пластични делови со заоблена површина

Повеќеслојни материјали со ласерско сечење (хартија, ткаенина, велкро)

Ние сме вашиот специјализиран ласерски партнер!

Контактирајте не за какви било прашања, консултации или споделување информации


Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја