Pajisjet e jashtme - MimoWork
Pajisjet e jashtme

Pajisjet e jashtme

Pajisjet e jashtme

(prerje me lazer dhe gdhendje me lazer)

Ne kujdesemi për atë që ju shqetëson

jashtë-pajisje-prerje-lazer

Në industrinë e pajisjeve të jashtme, shqetësimi më i madh i prodhuesve është nëse produktet plotësojnë standardin esigurinë dhe cilësinë.Vlen të përmendet në përzgjedhjen e lëndëve të para dhe teknikave të përpunimit.Karakterizohet nga saktësia e lartë dhe shpejtësia e lartë, prerësi lazer është përdorur gjerësisht në prerjen e pëlhurave natyrale dhe pëlhurave të përbëra.Ekziston një kënaqësi e mbajtjes së performancës së materialeve të paprekura nga prerja me lazer pa kontakt, e cila siguron që materialet të jenë të sheshta dhe pa dëmtime nga stresi.Gjithashtu,prerës lazer industrialka depërtim të shkëlqyeshëm në prerje, pavarësisht nga pëlhurat më të vështira siKordura or Kevlar.Duke vendosur fuqinë e duhur të lazerit, është e arritshme prerja e pastër lazer e pëlhurës me shpejtësi të lartë.

Përveçveshje sportive në natyrë, çantë shpine, dhepërkrenare, MimoWork Laser mund të përballojë formatin e madh të pajisjeve të jashtme si p.shparashutë, paragliding, kiteboard, lundrimime mbështetjen e tavolinës së punës të personalizuar.Gjatë prerjes aktuale me lazer,ushqyes automatikmund të ushqejë pëlhurat e rrotullës në tryezën e prerjes pa asnjë ndërhyrje manuale, duke rritur shumë efikasitetin e prodhimit.

▍ Shembuj aplikimi

—— Prerja me lazer e pajisjeve të jashtme

parashutë

- Parashutë

parashutë, paragliding

(najloni ripstop, mëndafshi, kanavacë,Kevlar, Dacron)

tenda, tenda dimri, tenda kampingu

marine-mat-02

- Mat detare

dyshek hipi, rrogoz jahti, rrogoz varke, çarçaf stolisjeje, dysheme detare (EVA)

 

lundrim-13

- Lundroni

qift-05

- Të tjerët

kitesurfing, çantë shpine, çantë gjumi, doreza, veshje sportive, pallto futbolli,jelek antiplumb, helmetë

 

Materiale të tjera të ngjashme:

▍ Shikim i makinës lazer MimoWork

◼ Zona e punës: 3200mm * 1400mm

◻ I përshtatshëm për prerjen e kontureve me lazer të printuar me vela, bordin e qiftit të printuar

◼ Zona e punës: 1600mm * 3000mm

◻ I përshtatshëm për prerjen me lazer të veshjeve funksionale, çadrave, çanta gjumi

◼ Zona e punës: 1600mm * Pafundësi

◻ I përshtatshëm për shënjimin dhe gdhendjen me lazer në tapet detar, qilim

Pse MimoWork?

Struktura e qëndrueshme dhe e fortë lazer siguron funksionim të qëndrueshëm dhe jetë të gjatë shërbimi

Kokat e dyfishta lazer dhe katër kokat lazer janë opsionale për të realizuar prerje më efikase me lazer

Pëlhura e modelit të printuar mund të pritet me lazer përgjatë konturit në varësi tësistemi optik i njohjes

Autoushqyesdhetavolinë transportueselejon funksionimin e pambikëqyrur që kursen koston tuaj të punës, shkallë më të ulët të refuzimit

Makina gdhendëse lazer Galvoofrojnë shënjim të vazhdueshëm me laser me shpejtësi të shpejtë

Prerja me lazer pa kontakt e mban materialin e paprekur nga dëmtimi, po ashtu edhe koka lazer

Trajtimet termike me lazer garantojnë buzë të pastër dhe eliminojnë ri-lustrimin

MimoWorkofron burime dhe informacione të pasura me lazer për ta bërë atë të përshtatshëm për t'u kuptuar më mirë për entuziastët e lazerit dhe fabrikuesit industrialë.

Logoja e MimoWork

Mësoni më shumë rreth çmimit të prerësit lazer të pëlhurës për pajisje të jashtme
Klikoni këtu për të na pyetur


Na dërgoni mesazhin tuaj:

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni