Pasqyrë e materialit – Cordura

Pasqyrë e materialit – Cordura

Prerja me laser Cordura®

Zgjidhje profesionale dhe e kualifikuar e prerjes me laser për Cordura®

Nga aventurat në natyrë në jetën e përditshme deri te përzgjedhja e veshjeve të punës, pëlhurat e gjithanshme Cordura® po arrijnë funksione dhe përdorime të shumta.Për të bërë që performancat e ndryshme funksionale të funksionojnë mirë si anti-gërryerje, rezistente ndaj thikëve dhe plumbave, ne rekomandojmë prerësin e rrobave me lazer co2 për të prerë dhe gdhendur pëlhurën Cordura.

Ne e dimë se lazeri co2 përmban energji të lartë dhe saktësi të lartë, që përputhet me pëlhurën Cordura me forcë të lartë dhe densitet të lartë.Kombinimi i fuqishëm i prerësit lazer dhe pëlhurës Cordura mund të krijojë produkte të shkëlqyera si jelekët antiplumb, veshje për motoçikleta, kostume pune dhe shumë pajisje të jashtme.Tëindustrialemakinë për prerjen e pëlhuravemundprerë dhe shënjuar në mënyrë të përkryer në pëlhurat Cordura® pa dëmtuar performancën e materialit.Madhësi të ndryshme të tavolinave të punës mund të personalizohen sipas formateve të pëlhurës suaj Cordura ose madhësive të modelit, dhe falë tabelës së transportuesit dhe ushqyesit automatik, nuk ka asnjë problem për prerjen e pëlhurës në format të madh dhe i gjithë procesi është i shpejtë dhe i lehtë.

prerje me lazer pëlhurë Cordura
Logoja e MimoWork

Laser MimoWork

Si një prodhues me përvojë makinerie prerëse lazer, ne mund të ndihmojmë në realizimin efikas dhe me cilësi të lartëprerje dhe shënjim me lazer në pëlhurat Cordura®nga makinat komerciale të personalizuara për prerjen e pëlhurave.

Video Test: Prerje me Laser Cordura®

Gjeni më shumë video rreth prerjes dhe shënjimit me lazer në Cordura® tek neKanali në YouTube

Testi i prerjes Cordura®

Pëlhura 1050D Cordura® është e testuar që ka një të shkëlqyeraftësia e prerjes me lazer

a.Mund të pritet me lazer dhe të gdhendet me saktësi 0.3 mm

b.Mund të arrijëskajet e prera të lëmuara dhe të pastra

c.I përshtatshëm për tufa të vogla/ standardizim

Ne përdorim prerësin lazer Cordura 160 ⇨

Ndonjë pyetje në lidhje me prerjen me lazer Cordura® ose prerësin lazer të pëlhurave?

Na tregoni dhe ofrojmë këshilla të mëtejshme për ju!

Shumica zgjedhin prerës me laser CO2 për të prerë Cordura!

Vazhdoni të lexoni për të gjetur pse ▷

Përpunim i gjithanshëm me lazer për Cordura®

prerje-lazer-kordura-03

1. Prerje me laser në Cordura®

Koka e shkathët dhe e fuqishme lazer lëshon rreze të hollë lazer për të shkrirë skajin për të arritur prerjen me lazer të pëlhurës Cordura®.Mbyllja e skajeve gjatë prerjes me lazer.

 

laser-marking-cordura-02

2. Shënimi me laser në Cordura®

Pëlhura mund të gdhendet me një gdhendje lazer pëlhure, duke përfshirë Cordura, lëkurë, fibra sintetike, mikrofibër dhe kanavac.Prodhuesit mund të gdhendin pëlhurën me një seri numrash për të shënuar dhe dalluar produktet përfundimtare, gjithashtu ta pasurojnë pëlhurën me dizajn personalizimi për shumë qëllime.

Përfitimet nga prerja me lazer në pëlhurat Cordura®

Cordura-batch-processing-01

Saktësi dhe efikasitet i lartë i përsëritjes

Cordura-sealed-clean-edge-01

Buzë e pastër dhe e mbyllur

Cordura-kurbë-prerje

Prerje fleksibël kurbë

  Nuk ka fiksim material për shkak tëtavolinë me vakum

  Asnjë deformim tërheqës dhe dëmtim i performancësme lazerpërpunim pa forcë

  Nuk ka veshje të veglaveme përpunim optik dhe pa kontakt me rreze lazer

  Buzë e pastër dhe e sheshtëme trajtim termik

  Ushqyerja e automatizuardhe prerja

Efikasitet i lartë metavolinë transportuesenga të ushqyerit tek marrja

 

 

Kordura e prerjes me laser

Gati për disa magji të prerjes me lazer?Videoja jonë e fundit ju çon në një aventurë teksa testojmë prerjen 500D Cordura, duke zbuluar misteret e përputhshmërisë së Cordura me prerjen lazer.Por kjo nuk është e gjitha - ne po zhytemi në botën e mbajtësve të pllakave molle të prera me lazer, duke shfaqur mundësitë e jashtëzakonshme.

Ne i jemi përgjigjur disa pyetjeve të zakonshme në lidhje me prerjen me lazer Cordura, kështu që ju jeni në pritje të një eksperience ndriçuese.Bashkohuni me ne në këtë udhëtim video ku ne përziejmë testimin, rezultatet dhe përgjigjen e pyetjeve tuaja të ndezura - sepse në fund të fundit, bota e prerjes me lazer ka të bëjë me zbulimin dhe inovacionin!

Si të prisni dhe shënoni pëlhurën për qepje?

Kjo mrekulli gjithëpërfshirëse e prerjes me lazer të pëlhurave jo vetëm që është e aftë në shënjimin dhe prerjen e pëlhurës, por gjithashtu shkëlqen në krijimin e pikave për qepje pa probleme.I pajisur me një sistem kontrolli dixhital dhe një proces automatik, ky prerës lazer pëlhure integrohet pa probleme në botën e prodhimit të veshjeve, këpucëve, çantave dhe aksesorëve.Përmban një pajisje me bojë që bashkëpunon me kokën e prerjes me lazer për të shënuar dhe prerë pëlhurën me një lëvizje të vetme të shpejtë, duke revolucionarizuar procesin e qepjes së pëlhurës.

Me një kalim të vetëm, kjo makinë prerëse me lazer tekstili trajton pa sforcim përbërës të ndryshëm veshjesh, nga guaskat deri te veshjet, duke siguruar saktësi me shpejtësi të lartë.

Aplikimet tipike të Cordura me prerje me laser

• Cordura® Patch

• Paketa Cordura®

• Çantë shpine Cordura®

• Rrip Ore Cordura®

• Qese najloni Cordura e papërshkueshme nga uji

• Pantallona Motorcycle Cordura®

• Mbulesa e sediljes Cordura®

• Xhaketë Cordura®

• Xhaketë balistike

• Portofoli Cordura®

• Jeleku mbrojtës

Cordura-application-02

Prerës lazer i rekomanduar i pëlhurës për Cordura®

• Fuqia Laser: 100W / 150W / 300W

• Zona e punës: 1600mm * 1000mm

Prerës me laser me shtrat të sheshtë 160

Me rreze të fuqishme lazer, Cordura, pëlhura sintetike me forcë të lartë mund të pritet lehtësisht në të njëjtën kohë.MimoWork rekomandon Prerësin lazer me shtrat të sheshtë si prerësin standard lazer të pëlhurave Cordura, duke rritur prodhimin tuaj.Zona e tryezës së punës prej 1600 mm * 1000 mm (62,9” * 39,3”) është projektuar për të prerë veshjet e zakonshme, veshjet dhe pajisjet e jashtme të bëra nga Cordura.

• Fuqia Laser: 100W/150W/300W

• Zona e punës: 1800mm * 1000mm

Prerës me laser me shtrat të sheshtë 160

Prerës lazer tekstili me format të madh me tavolinë pune transportues – prerja plotësisht e automatizuar me laser direkt nga rrotulla.Prerësja laserike me shtrat të sheshtë Mimowork 180 është ideale për prerjen e materialit rrotull (pëlhurë dhe lëkurë) brenda gjerësisë 1800 mm.Ne mund të personalizojmë madhësitë e tavolinave të punës dhe gjithashtu të kombinojmë konfigurime dhe opsione të tjera për të përmbushur kërkesat tuaja.

• Fuqia Laser: 150W / 300W / 500W

• Zona e punës: 1600mm * 3000mm

Prerës Laser me shtrat të sheshtë 160L

Makina industriale e prerjes me lazer të pëlhurave paraqitet me një zonë të madhe pune për të përmbushur petëzimin antiplumb të formatit të madh Cordura për makinat.Me strukturën e transmetimit të raftit dhe pinonit dhe pajisjen e drejtuar nga motori servo, prerësi lazer mund të presë në mënyrë të qëndrueshme dhe të vazhdueshme pëlhurën Cordura për të sjellë cilësi të lartë dhe efikasitet të lartë.

Zgjidhni prerësin lazer të përshtatshëm Cordura për prodhimin tuaj

MimoWork ju ofron formate optimale të punës të prerësit lazer të pëlhurës si madhësia e modelit tuaj dhe aplikimet specifike.

Nuk ka ide si të zgjidhni?Të personalizoni makinën tuaj?

✦ Çfarë informacioni duhet të jepni?

Materiali specifik (Cordura, Najlon, Kevlar)

Madhësia dhe trashësia e materialit

Çfarë dëshironi të bëni me lazer?(prerë, shpuar ose gdhendur)

Formati maksimal për t'u përpunuar

✦ Informacioni ynë i kontaktit

info@mimowork.com

+86 173 0175 0898

Mund të na gjeni nëpërmjetYouTube, Facebook, dheLinkedin.

Si të pritet me lazer Cordura

Fabric Laser Cutter është një makinë automatike e prerjes së pëlhurave me një sistem kontrolli dixhital.Thjesht duhet t'i tregoni makinës lazer se cili është skedari juaj i projektimit dhe të vendosni parametrat e lazerit bazuar në veçoritë e materialit dhe nevojat e prerjes.Pastaj prerësi me lazer CO2 do të presë Cordura-n me lazer.Zakonisht, ne i këshillojmë klientët tanë të testojnë materialin me fuqi dhe shpejtësi të ndryshme për të gjetur cilësimin më të mirë dhe t'i ruajnë ato për prerje në të ardhmen.

vendosni pëlhurën Cordura në prerësin lazer të pëlhurës

Hapi 1. Përgatitni makinën dhe materialin

importoni skedarin e prerjes me lazer në softuer

Hapi 2. Vendosni softuerin lazer

prerje me lazer pëlhurë Cordura

Hapi 3. Filloni prerjen me lazer

# Disa këshilla për prerjen me lazer Cordura

• Ventilimi:Siguroni ajrosjen e duhur në hapësirën e punës për të larguar tymrat.

Fokusimi:Rregulloni gjatësinë e fokusit lazer për të arritur efektin më të mirë të prerjes.

Ndihma ajrore:Ndizni pajisjen e fryrjes së ajrit për të siguruar që pëlhura të jetë e pastër dhe e sheshtë

Rregulloni materialin:Vendosni magnetin në cep të pëlhurës për ta mbajtur atë të sheshtë.

 

Kordura prerëse me laser për jelekët taktikë

Pyetjet e shpeshta të Cordura-s së Prerjes me Laser

# A mund të prisni pëlhurën Cordura me lazer?

Po, pëlhura Cordura mund të pritet me lazer.Prerja me lazer është një metodë e gjithanshme dhe e saktë që funksionon mirë me një sërë materialesh, duke përfshirë tekstile si Cordura.Cordura është një pëlhurë e qëndrueshme dhe rezistente ndaj gërryerjes, por rrezja e fuqishme e lazerit mund të presë Cordura dhe të lërë një skaj të pastër.

# Si të presim najlon Cordura?

Ju mund të zgjidhni prerësin rrotullues, prerësin me thikë të nxehtë, prestarin ose prestarin me lazer, të gjitha këto mund të presin përmes Cordura dhe najlon.Por efekti i prerjes dhe shpejtësia e prerjes janë të ndryshme.Ne sugjerojmë përdorimin e prerësit me lazer CO2 për të prerë Cordura jo vetëm për shkak të cilësisë së shkëlqyer të prerjes me buzë të pastër dhe të lëmuar, nuk ka asnjë gërvishtje dhe gërvishtje.Por edhe me fleksibilitet dhe saktësi të lartë.Ju mund të përdorni lazerin për të prerë çdo formë dhe model me një saktësi të lartë prerjeje.Funksionimi i lehtë lejon që fillestarët të zotërojnë shpejt.

# Çfarë materiali tjetër mund të pritet me lazer?

Lazeri CO2 është miqësor për materialet pothuajse jo metalike.Karakteristikat e prerjes së prerjes fleksibël të konturit dhe saktësia e lartë e bëjnë atë partnerin më të mirë për prerjen e rrobave.Të tilla si pambuku,najloni, poliestër, material elastik,aramid, Kevlar, ndjerë, pëlhurë jo të endura, dheshkumëmund të pritet me lazer me efekte të shkëlqyera prerjeje.Përveç pëlhurave të zakonshme të veshjeve, prerësi lazer i pëlhurave mund të trajtojë materiale industriale si pëlhura ndarëse, materiale izoluese dhe materiale të përbëra.Me çfarë materiali po punoni?Dërgoni kërkesat dhe konfuzionin tuaj dhe ne do të diskutojmë për të marrë një zgjidhje optimale të prerjes me lazer.konsultohuni me ne >

Informacion mbi materialin e Prerjes me Laser Cordura®

Cordura-pëlhura-02

Zakonisht i bërë nganajloni, Cordura® konsiderohet si pëlhura sintetike më e fortë me të rezistencë e pashembullt ndaj gërryerjes, rezistencë ndaj grisjes dhe qëndrueshmëri.Nën të njëjtën peshë, qëndrueshmëria e Cordura® është 2 deri në 3 herë më e madhe se ajo e najlonit dhe poliestrit të zakonshëm dhe 10 herë më e madhe se e kanavacës së zakonshme të pambukut.Këto performanca superiore janë ruajtur deri më tani dhe me bekimin dhe mbështetjen e modës po krijohen mundësi të pafundme.Kombinuar me teknologjinë e printimit dhe ngjyrosjes, teknologjinë e përzierjes, teknologjinë e veshjes, pëlhurave të gjithanshme Cordura® u jepet më shumë funksionalitet.Pa u shqetësuar për dëmtimin e performancës së materialeve, sistemet lazer kanë avantazhe të shkëlqyera në prerjen dhe shënjimin e pëlhurave Cordura®.MimoWorkka qenë duke u optimizuar dhe perfeksionuarprerëse lazer pëlhurashdhegdhendës lazer pëlhurepër të ndihmuar prodhuesit në fushën e tekstilit të përditësojnë metodat e tyre të prodhimit dhe të marrin përfitimin maksimal.

 

Pëlhura të ngjashme Cordura® në treg:

Pëlhurë balistike CORDURA®, pëlhurë CORDURA® AFT, pëlhurë CORDURA® klasike, pëlhurë CORDURA® Combat Wool™, CORDURA® Denim, Pëlhurë CORDURA® HP, Pëlhurë CORDURA® Naturalle™, Pëlhurë CORDURA® TRUELOCK, CORDURA® Hi485BRIC

Më shumë video të Prerjes me Laser

Më shumë ide për video:


Na dërgoni mesazhin tuaj:

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni