Prerës dhe gdhendës me laser druri

Prerës dhe gdhendës me laser druri

Prerës dhe gdhendës me lazer druri

Ndarja e videove nga Prerja me laser të drurit

Kompensatë e trashë e prerë me lazer

Specifikimi: Makinë prerëse me lazer për dru

Zona e punës (W *L) 1300 mm * 900 mm (51,2” * 35,4”)
Software Software offline
Fuqia lazer 100W/150W/300W/
Burimi lazer Tub lazeri prej qelqi CO2 ose tub lazeri metalik CO2 RF
Sistemi i kontrollit mekanik Kontrolli i rripit të motorit me hapa
Tabela e punës Tavolinë pune me krehër mjalti ose tavolinë pune me shirit thikë
Shpejtesi maksimale 1~400 mm/s
Shpejtësia e përshpejtimit 1000~4000mm/s2

Gdhendje me lazer në dru - DIY A Wood Table

Specifikimi: Gdhendësi me lazer për dru

Zona e punës (W *L)

1000 mm * 600 mm (39,3” * 23,6”)

1300 mm * 900 mm (51,2” * 35,4”)

1600 mm * 1000 mm (62,9” * 39,3”)

Software

Software offline

Fuqia lazer

40W/60W/80W/100W

Burimi lazer

Tub lazeri metalik CO2 RF

Sistemi i kontrollit mekanik

Kontrolli i rripit të motorit me hapa

Tabela e punës

Tavolinë pune me krehër mjalti ose tavolinë pune me shirit thikë

Shpejtesi maksimale

1~400 mm/s

Shpejtësia e përshpejtimit

1000~4000mm/s2

Madhësia e paketës

1750 mm * 1350 mm * 1270 mm

Pesha

385 kg

Mësoni më shumë rreth 【Si të prerë dru lazer, lazer gdhend dru

Cilat janë përfitimet që mund të merrni nga prerësi lazer i drurit?

prerja e drurit me laser pa asnjë prerje

Buzë e lëmuar dhe pa gërvishtje

fleksibël-formë-prerje

Prerje në formë të ndërlikuar

personalizuar-gërmë-gdhendje

Gdhendje letrash të personalizuara

Nuk ka rroje – pra, pastrohet lehtë pas përpunimit

Teh prerëse pa gërvishtje

Gdhendje delikate me detajues super fine

Nuk ka nevojë të shtrëngoni ose rregulloni drurin

Nuk ka veshje të veglave

Makinë e rekomanduar për prerje me lazer druri

• Fuqia Laser: 100W/150W/300W

• Zona e punës: 1300 mm * 900 mm (51,2” * 35,4”)

• Fuqia Laser: 150W/300W/500W

• Zona e punës: 1300 mm * 2500 mm (51” * 98,4”)

• Fuqia Laser: 20W

• Zona e punës: 80 mm * 80 mm (3,15'' * 3,15'')

Vlera e shtuar nga MimoWork Laser Machine

Kamera CCD:I aftë për të prerë dhe gdhendur panelin e drurit të printuar

✦ Koka lazer të përzier:Ju jep mundësinë për të prerë edhe fletë metalike të holla

Platforma e ngritjes:Rregulloni tavolinën e punës me lehtësi për t'u siguruar që çdo trashësi e materialit mund të pritet me distancën më të përshtatshme të lazerit.

Fokusimi automatik:Rregulloni lartësinë e fokusit automatikisht dhe realizoni një cilësi të vazhdueshme prerjeje të lartë kur preni materiale me trashësi të ndryshme.

Tabela e punës:E fortë, e qëndrueshme dhe e qëndrueshme për të mbështetur çdo material të fortë.

Takoni sistemin tuaj të favorshëm lazer

dru-model-01

# Këshilla për të shmangur djegiet

gjatë prerjes me lazer të drurit

1. Përdorni shirit maskues me ngjitje të lartë për të mbuluar sipërfaqen e drurit

2. Rregulloni kompresorin e ajrit për t'ju ndihmuar të fryni hirin gjatë prerjes

3. Zhytni kompensatë e hollë ose drurë të tjerë në ujë përpara se ta prisni

4. Rritni fuqinë e lazerit dhe shpejtoni shpejtësinë e prerjes në të njëjtën kohë

5. Përdorni letër zmerile me dhëmbë të imët për të lustruar skajet pas prerjes

Llojet e përshtatshme të drurit për prerje dhe gdhendje me lazer

• MDF

• Druri i fortë

• Bambu

• Dru Balsa

• Kompensatë

• Lëndë drusore

• Fasetat

• Dru i ngurtë

Dru i laminuar, Basswood, Ahu, Qershi, Chipboard, Tapë, Drur Halor, Sofër, Multipleks, Dru natyral, Lis, Obeche, Dru të çmuar, Plep, Pishë, Tik, Arrë…

druri-aplikacion-01

Cili është materiali apo aplikimi juaj?

Na njoftoni dhe ju ndihmojmë

Aplikime tipike për prerjen dhe gdhendjen me lazer të drurit

aplikime për prerjen e drurit me lazer

Etiketë druri (shenjë), Mjeshtëri, Letër druri, Kuti ruajtjeje, Modelet arkitekturore

Video Galeria |Çfarë mund të bëni me prerës lazer druri

Lodrat, Instrumentet, Foto druri, Mobilje, Veshje me rimeso dyshemeje, Die Boards

aplikime për prerjen e drurit me lazer dhe gdhendjen e drurit me lazer

▶ Galeria e Artizanatit të Prerjes së Drurit me Laser

▶ Galeria e Artizanatit me Gdhendje me Laser

Tutorial rreth Biznesit me Laser druri - Bëni para

Prerje me lazer me 7 shtresa kompensatë

Bëni korniza fotografish prej druri me lazer

Vrimat e prerjes me lazer në dru të trashë

Foto e shkëlqyer e gdhendjes me lazer

Foto e gdhendjes me lazer Galvo në dru

Bëni një Iron Man me prerës lazer druri

Trendi i prerjes dhe gdhendjes me laser në dru

Pse fabrikat e përpunimit të drurit dhe punëtoritë individuale po investojnë gjithnjë e më shumë në një sistem lazer nga MimoWork në hapësirën e tyre të punës?Përgjigja është shkathtësia e lazerit.Druri mund të punohet lehtësisht me lazer dhe qëndrueshmëria e tij e bën atë të përshtatshëm për t'u aplikuar në shumë aplikacione.Ju mund të bëni kaq shumë krijesa të sofistikuara nga druri, të tilla si dërrasa reklamash, vepra artizanale, dhurata, suvenire, lodra ndërtimi, modele arkitekturore dhe shumë produkte të tjera të përditshme.Për më tepër, për shkak të faktit të prerjes termike, sistemi lazer mund të sjellë elementë të jashtëzakonshëm dizajni në produktet e drurit me skaje prerëse me ngjyrë të errët dhe gdhendje me ngjyrë kafe.

Dekorimi i druritPër sa i përket krijimit të vlerës shtesë për produktet tuaja, MimoWork Laser System mund të prerë me lazer dhe të gdhendë dru me lazer, gjë që ju lejon të lançoni produkte të reja për një shumëllojshmëri të gjerë industrish.Ndryshe nga frezuesit, gdhendja si element dekorativ mund të arrihet brenda sekondave duke përdorur një gdhendje lazer.Ai ju jep gjithashtu mundësi për të marrë porosi të vogla sa një produkt i personalizuar i vetëm, aq i madh sa mijëra prodhime të shpejta në tufa, të gjitha brenda çmimeve të përballueshme investimi.

dru-lodër-prerje-lazer-03

Pyetjet e shpeshta në lidhje me makinën e prerjes me lazer për dru

# A mund të presë dru një lazer me fibra?

Po, një lazer me fibra mund të presë dru.Kur bëhet fjalë për prerjen dhe gdhendjen e drurit, zakonisht përdoren lazerët CO2 dhe lazerët me fibra.Por lazerët CO2 janë më të gjithanshëm dhe mund të trajtojnë një gamë të gjerë materialesh, duke përfshirë drurin duke mbajtur saktësi dhe shpejtësi më të lartë.Lazerët me fibra gjithashtu preferohen shpesh për saktësinë dhe shpejtësinë e tyre, por mund të presin vetëm dru më të hollë.Lazerët me diodë zakonisht përdoren për aplikime me fuqi më të ulët dhe mund të mos jenë aq të përshtatshëm për prerjen e drurit me detyrë të rëndë.Zgjedhja midis lazerëve CO2 dhe fibrave varet nga faktorë të tillë si trashësia e drurit, shpejtësia e dëshiruar dhe niveli i detajeve të nevojshme për gdhendje.Rekomandohet të merrni parasysh nevojat tuaja specifike dhe të konsultoheni me ekspertë për të përcaktuar opsionin më të mirë për projektet tuaja të përpunimit të drurit.Ne kemi makineri lazer me fuqi të ndryshme deri në 600W, që mund të presë dru të trashë deri në 25mm-30mm.Shikoni më shumë informacion rrethprerës lazer druri.

Na kontaktonitani!

# Sa trashësi mund të presë drurin me lazer?

Një prerës me lazer CO2 është i aftë të presë dru me trashësi deri në afërsisht 1 inç (25 mm).Megjithatë, thellësia e saktë e prerjes mund të ndryshojë bazuar në faktorë të tillë si fuqia e lazerit, gjatësia fokale dhe lloji dhe dendësia specifike e drurit që përdoret.Është thelbësore të konsultoheni me specifikimet e prerësit tuaj me lazer CO2 për të përcaktuar aftësitë e tij të sakta për prerjen e materialeve të drurit.Nëse nuk e keni idenë,na pyesni, dhe ne jemi këtu për të qenë partneri juaj dhe konsulenti lazer.

# Si të gdhendni drurin me lazer?

Për të gdhendur drurin me lazer, ndiqni këto hapa të përgjithshëm:

1. Përgatitni dizajnin tuaj:Krijoni ose importoni dizajnin tuaj duke përdorur softuer të dizajnit grafik si Adobe Illustrator ose CorelDRAW.Sigurohuni që dizajni juaj të jetë në format vektorial për gdhendje të saktë.

2. Zgjidhni Drurin:Zgjidhni një lloj druri të përshtatshëm për gdhendje.Drurët më të lehtë si thupra, panja ose qershia kanë tendencë të prodhojnë kontrast dhe rezultate më të mira.

3. Vendosni parametrat e laserit:Konfiguro cilësimet e prerësit lazer.Rregulloni cilësimet e fuqisë, shpejtësisë dhe fokusit bazuar në llojin e drurit dhe thellësinë e dëshiruar të gdhendjes.Provoni në një copë të vogël skrap nëse është e nevojshme.

4. Poziciononi drurin:Vendoseni copën tuaj të drurit në shtratin me lazer dhe sigurojeni atë për të parandaluar lëvizjen gjatë gdhendjes.

5. Fokusoni lazerin:Rregulloni lartësinë fokale të lazerit që të përputhet me sipërfaqen e drurit.Shumë sisteme lazer kanë një veçori të fokusimit automatik ose një metodë manuale.Ne kemi një video në Youtube për t'ju dhënë një udhëzues të detajuar me lazer.Shikoni videon: https://www.youtube.com/watch?v=DeiaiNrLnio&t=4s

Plotësoni idetë për të parë faqen:Si një makinë gdhendëse lazer druri mund të transformojë biznesin tuaj të përpunimit të drurit

# Çfarë softueri më nevojitet për gdhendjen me lazer?

Kur bëhet fjalë për gdhendjen e fotografive dhe gdhendjen në dru, LightBurn është zgjedhja juaj kryesore për CO2 tuajgdhendës lazer.Pse?Popullariteti i tij është i fituar mirë për shkak të veçorive të tij gjithëpërfshirëse dhe miqësore për përdoruesit.LightBurn shkëlqen në ofrimin e kontrollit të saktë mbi cilësimet e lazerit, duke i lejuar përdoruesit të arrijnë detaje të ndërlikuara dhe gradient kur gdhendin fotot prej druri.Me ndërfaqen e tij intuitive, ai kujdeset si për fillestarët ashtu edhe për përdoruesit me përvojë, duke e bërë procesin e gdhendjes të drejtpërdrejtë dhe efikas.Pajtueshmëria e LightBurn me një gamë të gjerë makinerish lazer CO2 siguron shkathtësi dhe lehtësi integrimi.Ai gjithashtu ofron mbështetje të gjerë dhe një komunitet të gjallë përdoruesish, duke shtuar tërheqjen e tij.Pavarësisht nëse jeni hobist apo profesionist, aftësitë e LightBurn dhe dizajni i përqendruar te përdoruesi e bëjnë atë një zgjedhje të spikatur për gdhendjen me lazer CO2, veçanërisht për ato projekte fotografike magjepsëse prej druri.

LightBurn Tutorial për gdhendjen e fotove me lazer

Të interesuar për mënyrën e prerjes së drurit me lazer dhe çmimin e makinës së gdhendjes me lazer në dru, na kontaktoni për të mësuar më shumë


Na dërgoni mesazhin tuaj:

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni