Pyetjet e shpeshta

Pyetjet e shpeshta

Qendra e ndihmes

Keni nevojë për përgjigje?I gjeni këtu!

A është materiali im i përshtatshëm për përpunim me lazer?

Ju mund të kontrolloni tonëbiblioteka materialepër më shumë informacion.Ju gjithashtu mund të na dërgoni materialet tuaja dhe skedarët e dizajnit, ne do t'ju japim një raport më të detajuar të provës për të diskutuar mundësinë e lazerit, efikasitetin e përdorimit të prerësit lazer dhe zgjidhjen që i përshtatet më së miri prodhimit tuaj.

A janë sistemet tuaja lazer të certifikuara CE?

Të gjitha makinat tona janë të regjistruara në CE dhe të regjistruara në FDA.Jo vetëm depozitojmë aplikacionet për një pjesë të dokumentit, ne e prodhojmë çdo makinë sipas standardit CE në mënyrë rigoroze.Bisedoni me konsulentin e sistemit lazer të MimoWork, ata do t'ju tregojnë se për çfarë janë në të vërtetë standardet CE.

Cili është Kodi HS (Sistemi i Harmonizuar) për Makinat Lazer?

8456.11.0090
Kodi HS i çdo vendi do të jetë paksa i ndryshëm.Ju mund të vizitoni faqen tuaj të internetit të tarifave qeveritare të Komisionit Ndërkombëtar të Tregtisë.Rregullisht, makinat CNC me lazer do të renditen në Kapitullin 84 (makineri dhe pajisje mekanike) Seksioni 56 i HTS BOOK.

A do të jetë e sigurt transportimi i makinës së dedikuar me lazer nga deti?

Përgjigja është PO!Para paketimit, ne do të spërkasim vaj motori në pjesët mekanike me bazë hekuri për izolim nga ndryshku.Më pas mbështillni trupin e makinës me membranën kundër përplasjes.Për kutinë e drurit, përdorim kompensatë të fortë (trashësia 25 mm) me një paletë druri, gjithashtu e përshtatshme për shkarkimin e makinës pas mbërritjes.

Çfarë më nevojitet për transportin jashtë shtetit?

1. Pesha, madhësia dhe dimensioni i makinës lazer
2. Kontrolli doganor dhe dokumentacioni i duhur (Ne do t'ju dërgojmë faturën tregtare, listën e paketimit, formularët e deklaratës doganore dhe dokumentet e tjera të nevojshme.)
3. Agjencia e mallrave (ju mund të caktoni tuajën ose ne mund të prezantojmë agjencinë tonë profesionale të transportit)

Çfarë duhet të përgatis përpara mbërritjes së makinës së re?

Investimi i sistemit lazer për herë të parë mund të jetë i ndërlikuar, ekipi ynë do t'ju dërgojë paraprakisht manualin e paraqitjes dhe instalimit të makinës (p.sh. Udhëzimet për lidhjen e energjisë dhe ventilimin).Jeni gjithashtu të mirëpritur të sqaroni pyetjet tuaja drejtpërdrejt me specialistët tanë teknikë.

A kam nevojë për pajisje të rënda për transport dhe instalim?

Ju duhet vetëm një pirun për shkarkimin e ngarkesës në fabrikën tuaj.Kompania e transportit tokësor do të përgatitet në përgjithësi.Për instalim, dizajni mekanik i sistemit tonë lazer thjeshton procesin tuaj të instalimit në masën më të madhe, nuk keni nevojë për ndonjë pajisje të rëndë.

Çfarë duhet të bëj nëse diçka nuk shkon me makinën?

Pas vendosjes së porosive, ne do t'ju caktojmë një nga teknikët tanë të shërbimit me përvojë.Ju mund të konsultoheni me të për përdorimin e makinës.Nëse nuk mund t'i gjeni informacionet e kontaktit të tij, gjithmonë mund t'i dërgoni emailinfo@mimowork.com.Specialistët tanë teknikë do t'ju kontaktojnë brenda 36 orëve.

Ende nuk është e qartë se si të blini makinë lazer nga jashtë?

Shfaq video |Pyetje të zakonshme

Merrni 1 minutë: Si funksionon lazeri CO2?

A mund të pritet lazer pëlhura me shumë shtresa?

Pëlhurë prerëse: Bleni lazer apo CNC?

Si të përcaktoni gjatësinë fokale?

Si të zgjidhni prerës me laser CO2 për pëlhurë?

Prerje dhe gdhendje me lazer akrilik |Si punon

Çfarë mund të bëni me prerësin lazer letre?

Ndarja e ideve me prerje me lazer

Si të priten me lazer dhuratat akrilike për Krishtlindje?

Sa do të zgjasë një prerës me laser CO2?

Çfarë është makina lazer Galvo?

Çfarë është makina e prerjes me lazer ultra të gjatë?

Më shumë pyetje se si të zgjidhni një makinë lazer ose si të punoni


Na dërgoni mesazhin tuaj:

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni